Fantasy-World

Lumea imaginatiei tale

Ultimele subiecte

» ID`uri
Vin Aug 20, 2010 4:30 pm Scris de LiOnX

» Sa ne cunoastem
Vin Aug 20, 2010 4:15 pm Scris de LiOnX

» Cine ai fost intr'o viata anterioara?
Lun Iul 05, 2010 10:42 pm Scris de dark angel

» Poti prezice viitorul?
Lun Iul 05, 2010 10:35 pm Scris de dark angel

» Cu ce baiat din Twilight te potrivesti?
Lun Iul 05, 2010 10:30 pm Scris de dark angel

» Poezii.
Vin Iun 25, 2010 1:08 am Scris de LiOnX

» Ce spune scrisul tau despre tine?
Vin Iun 25, 2010 12:29 am Scris de LiOnX

» Alb / Negru
Joi Iun 24, 2010 12:42 am Scris de LiOnX

» Ce melodie asculti acum?
Joi Iun 24, 2010 12:35 am Scris de LiOnX

Navigare

Top postatori

Bia (143)

adikady (43)

The Role Model (41)

Yuuki Kurosu (24)

zero kiryu (23)

zalmoxis (18)

Sandra (17)

Mm<3 D.Love (14)

Aikad (13)

Twilight.Drug (11)

Parteneri

forum gratuit

Emily

Distribuiţi
    Lily16
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 5
    Data de inscriere : 17/09/2009
    Varsta : 23
    Localizare : Blaj

Emily

Mesaj Scris de Lily16 la data de Joi Sept 17, 2009 1:25 am

05 aug. 1942
    Simt încă acele răni la gât şi visez acelaşi coşmar mereu şi mereu. El mă urmăreşte pretutindeni şi privirea aceea ciudată pe care o are uneori mă îngheaţă.
    Ochii din coşmar mă trezesc din somn şi îi simt prezenţa. îi simt ochi care mă privesc din cameră, dar îl strig şi nu-mi răspunde de parcă ar fi doar o umbră care mă urmăreşte cu ochi roşii de diavol.
    Dimineaţă, când am ieşit din cameră totul s-a schimbat. El este acelaşi tânăr obişnuit, blond cu ochi căprui iar când l-am întrebat dacă a fost la mine în cameră, m-a sărutat pe creştet şi a râs. cerându-mi să nu mai spun asemenea absurdităţi. Ce să caut eu la tine în cameră? m-a întrebat. M-ai ales noaptea!
    Dar pur şi simplu ştiu că minte, ştiu! Şi îi simt privirea pe la spate. Aceiaşi privire pe care o simt noaptea. Nu i-am văzut-o niciodată dar dacă mă întorc spre el, dispare de parcă ar fi doar închipuirea mea! Dar ştiu că există! Ştiu!
    11 aug. 1942
    Îmi este frică! În afară de Ann, bucătăreasa şi Joseph, valetul nu se mai află nimeni în castel. Doar el! Pereţii castelului care mă înghit sunt reci ca gheaţa! Oricât ar încerca Joseph să încălzească camerele înainte să intre în ele, tot reci le simt de parcă tot ce a fost cald şi bun a dispărut. Îmi este frică! Îmi imaginez că vărul meu şi El nu au nici-o legătură dar mintea mea nu vrea să creadă aşa ceva. Este atât de frig! Atât de întuneric! Chiar în grădina atât de luminoasă şi veselă înainte acum este atât de pustiu, atâtea uscăciuni mă înconjoară şi atâta frig! Ah, de parcă cineva ar pune gheaţă în urma şi înaintea mea.

19 aug. 1942
    Rănile de la gât nu dispar. Eu spun tuturor că am căzut dar ştiu că nu mă cred! Nici eu nu mă cred. Rănile, parcă sunt făcute de colţi. Seamănă cu nişte găurele mici negre. Nu-mi amintesc să-mi fi curs sânge ! Dar şi când am ajutat-o pe Ann şi mi-a alunecat cuţitul, din tăietură nu mi-a curs sânge, de parcă nu aş avea! Mi-e frică şi este din ce în ce mai frig!
    22 aug. 1942
    Ann râde de mine şi se sperie câteodată văzându-mă atât de înfofolită acum când este atât de cald.
    Mă bucur atât de mult că vărul meu nu este acum aici dar totuşi, când Joseph lasă fereastra deschisă îl simt lângă mine privindu-mă cu acei ochi de gheaţă.
    24 aug 1942
    A venit din nou! Închid ochii noaptea şi mă crispez când îmi atinge rănile. Mi-e frică că aceste răni sunt din vina lui, dar nu ştiu ce să cred!
    Am încercat să-i spun lui Ann dar ea nu mă ascultă! Crede că am o imaginaţie bogată şi am impresia că vorbit despre asta cu vărul meu, ştiu!
    25 aug. 1942
    Joseph spune că sunt „ al naibii de albă” şi ar trebui să mă duc în sud, că aerul de aici nu-mi prieşte dar vărul meu a refuzat categoric! Spune că nu ar vrea să se îndepărteze prea mult, că mă iubeşte dar ştiu că minte! Ştiu şi mi-e atât de frig!
    28 aug 1942
    Abia aştept să plec la şcoală. Ann a reuşit să vorbească cu vărul meu şi plec la un colegiu. Nu mai pot aştepta!
    zalmoxis
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 18
    Data de inscriere : 12/09/2009

Re: Emily

Mesaj Scris de zalmoxis la data de Joi Sept 17, 2009 1:29 pm

uuu...imi place mult tot misterul asta Very Happy parca imi si imaginez vocea tipei atat de speriata. Foarte tare descrierea....apia astept partea a doua Very Happy

Bia
    Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 143
    Data de inscriere : 03/07/2009
    Varsta : 25
    Localizare : Alba Iulia

Mesaj Scris de Bia la data de Dum Sept 20, 2009 2:09 pm

un jurnal misterios...ma intreb cine e autoarea :-?
    ficul seamana putin cu filmul "Dracula"...
    imi place ca folosesti diacritice, se poate citi mai usor asa

deci sa inteleg ca acea fata il suspecteaza pe varul ei pentru ranile dela gat? Urmele de colti ma duc cu gandul la un vampir :X

suna interesant pana acum, astept next:)

PS: Ar fi trebuit sa-mi ceri acordul, dar sa zicem ca trecem cu vederea; totusi, da o tura pe la regulament cand ai timp; Merci:)
    Lily16
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 5
    Data de inscriere : 17/09/2009
    Varsta : 23
    Localizare : Blaj

Mesaj Scris de Lily16 la data de Dum Sept 20, 2009 10:31 pm

De fapt, partea asta de jurnal nu are continuare. Este o parte din romanul pe care-l scriu. Dacă vreți pot să mai postez prologul dar doar atât momentan Wink

Bia
    Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 143
    Data de inscriere : 03/07/2009
    Varsta : 25
    Localizare : Alba Iulia

Mesaj Scris de Bia la data de Lun Sept 21, 2009 2:33 am

deci sa inteleg ca ficul nu este complet?
    pai cum vrei...posteaza prologul, dar daca nu il vei mai continua, va fi mutat la sectiunea de fic`uri neterminate

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Vin Sept 22, 2017 8:43 am