Fantasy-World

Lumea imaginatiei tale

Ultimele subiecte

» ID`uri
Vin Aug 20, 2010 4:30 pm Scris de LiOnX

» Sa ne cunoastem
Vin Aug 20, 2010 4:15 pm Scris de LiOnX

» Cine ai fost intr'o viata anterioara?
Lun Iul 05, 2010 10:42 pm Scris de dark angel

» Poti prezice viitorul?
Lun Iul 05, 2010 10:35 pm Scris de dark angel

» Cu ce baiat din Twilight te potrivesti?
Lun Iul 05, 2010 10:30 pm Scris de dark angel

» Poezii.
Vin Iun 25, 2010 1:08 am Scris de LiOnX

» Ce spune scrisul tau despre tine?
Vin Iun 25, 2010 12:29 am Scris de LiOnX

» Alb / Negru
Joi Iun 24, 2010 12:42 am Scris de LiOnX

» Ce melodie asculti acum?
Joi Iun 24, 2010 12:35 am Scris de LiOnX

Navigare

Top postatori

Bia (143)

adikady (43)

The Role Model (41)

Yuuki Kurosu (24)

zero kiryu (23)

zalmoxis (18)

Sandra (17)

Mm<3 D.Love (14)

Aikad (13)

Twilight.Drug (11)

Parteneri

forum gratuit

Despre îngeri

Distribuiţi
    Lily16
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 5
    Data de inscriere : 17/09/2009
    Varsta : 23
    Localizare : Blaj

Despre îngeri

Mesaj Scris de Lily16 la data de Joi Sept 17, 2009 1:19 am

De ce plâng îngerii? Acei diafani îngeri credincioși, care se apropie de urechea ta și îți șoptesc vorbe mângâietoare, acum plâng. De ce? Zâmbetul lor este firav și trist, ochii lor plâng dulce crezând că-i vei uita. Vei uita că te iubesc și că au grijă de tine. Vei uita…..
    Ochii lor, strălucitori ca soarele, albaștri ca cerul, plâng cu lacrimi amare. Și lacrimile se scurg încet, în timp, prin timpul mândru căruia nu-i pasă, dar nu ating pământul!Ci așteptă, așteptă să le ștergi, să-i atingi fața ca satinul și să ștergi lacrimile vărsate din vina ta.
    Cum poți să uiți un înger? Imagineazăți-l! Un copilaș mic, slăbuț, îmbrăcat într-o cămășuță albă ca neaua, cu o coroniță din stele pe frunte și cu fața radiind de fericire că ar putea să-ți dezvăluie taina răsului. Este o taină doar de el știută, care ți-o spune la ureche, timid, așteptând să audă acel râs cristalin pe care îl cunosc toți copii. Îngerii le-au spus cum să râdă și de ce.
    Dar, după un timp,ei uită să mai râdă și îl alungă pe înger. Acesta plânge, și se îndepărtează, și fuge mereu înapoi la tine să te mângâie când ești trist, să-ți spună o șoaptă, dar nu-l auzi Parcă nu vrei să-l auzi!
    Dar, dacă ești atent, îl vezi din nou în fața ta. El te așteaptă și zâmbește. Vrea să te facă și pe tine să zâmbești, ca el. Inocent, îți face cu mâna prin ochii unui copil vesel care-ți arată cum să râzi, cum râdeai și tu, dar ai uitat, și ai vrea să –l mai simți lângă urechea ta șoptindu-ți taina copilărească a tuturor zâmbetelor de copil.

Ela
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 2
    Data de inscriere : 04/10/2009
    Varsta : 23
    Localizare : Craiova

Re: Despre îngeri

Mesaj Scris de Ela la data de Dum Oct 04, 2009 5:14 am

permite-mi sa-ti spun:de-a dreptul superb!
    felicitarile mele

Acum este: Sam Iul 22, 2017 6:53 pm