Fantasy-World

Lumea imaginatiei tale

Ultimele subiecte

» ID`uri
Vin Aug 20, 2010 4:30 pm Scris de LiOnX

» Sa ne cunoastem
Vin Aug 20, 2010 4:15 pm Scris de LiOnX

» Cine ai fost intr'o viata anterioara?
Lun Iul 05, 2010 10:42 pm Scris de dark angel

» Poti prezice viitorul?
Lun Iul 05, 2010 10:35 pm Scris de dark angel

» Cu ce baiat din Twilight te potrivesti?
Lun Iul 05, 2010 10:30 pm Scris de dark angel

» Poezii.
Vin Iun 25, 2010 1:08 am Scris de LiOnX

» Ce spune scrisul tau despre tine?
Vin Iun 25, 2010 12:29 am Scris de LiOnX

» Alb / Negru
Joi Iun 24, 2010 12:42 am Scris de LiOnX

» Ce melodie asculti acum?
Joi Iun 24, 2010 12:35 am Scris de LiOnX

Navigare

Top postatori

Bia (143)

adikady (43)

The Role Model (41)

Yuuki Kurosu (24)

zero kiryu (23)

zalmoxis (18)

Sandra (17)

Mm<3 D.Love (14)

Aikad (13)

Twilight.Drug (11)

Parteneri

forum gratuit

In cautarea mea

Distribuiţi
    icm20
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 07/09/2009

In cautarea mea

Mesaj Scris de icm20 la data de Dum Sept 13, 2009 4:55 am

Sunt aici. Exist. Simt. Traiesc. Dar cine sunt? Ce sunt?
    Sunt o floare. Stiu asta. Nu stiu cum, dar stiu asta. Sunt inconjurata de o multime de flori diferite. Ei sunt familia mea? Nu stiu. Poate. Sunt langa mine de cand ma stiu , deci poate asta le face familie. Daca nu, sunt prieteni. Asa am auzit: prietenii adevarati sunt mereu langa tine. Deci asta trebuie sa fie: prieteni.
    Sunt o floare. Stiu asta. Dar… oare nu sunt mai mult de atat? Sau ,voi putea fi vreodata mai mult de atat? Ce inseamna sa fii floare? Daca pun aceasta intrebare, asta inseamna ca nu stiu ce inseamna sa fiu eu? Aberez, sau chiar are o logica aceasta intrebare?
    Ce este o floare? Ce sunt eu? Vreau sa ma descoper, sa ma analizez.
    Nu pot vedea, deci probabil nu am ochi. Nu ma vad. Nu stiu cum arat.
    Nu pot auzi, deci nu am urechi. Nu ma aud. Nu-mi aud glasul.
    Glasul… am glas? Celelalte ma aud?
    Celelalte…alte flori sunt ca mine? Sunt unica, sau sunt doar un exemplar dintr-o multime?
    Vreau sa plec. Sa descoper.Sa ma descoper.
    Nu pot, nu am picioare. Sau am dar nu le vad? Dar cum le-as putea vedea?
    Stai… dar pot sa simt. Simt razele cum imi mangaie petalele si frunzele, simt vantul cum bate si cum misca firele de iarba langa mine. Simt cum albina zboara langa mine si se aseaza. Simt cum soarele pleaca de pe cer si revine. Simt cand plange cerul pentru ca simt picaturile de apa. Imi simt trupul infipt in pamant. Oare de asta nu pot pleca?
    Dar vreau sa plec. Nu pot sta aici pana ma ofilesc. Asta inseamna sa fii floare? Sa nu poti vedea,auzi,vorbi sau merge? Asta e viata unei flori? Nu,nu accept. Refuz. Trebuie sa existe ceva mai mult. Refuz sa fiu inca o prizionera. Vreau ceva mai mult. Vreau viata. Vreau libertate.
    Ce-i asta? Un copil. Il simt. Ii simt tineretea si fericirea,si parca ii vad zambetul. Cat te invidiez,copile. Tu esti esti tot ceea ce eu nu sunt,dar vreau sa fiu. Ma cuprinde si ma rupe. Ma doare, dar sunt fericita. Da, fericita pentru ca simt altceva, ceva nou, ceva ce celelalte flori nici nu isi imagineaza. Stiu ca sunteti nedumeriti; va simt privirile atintite spre mine dupa ce auziti aceste cuvinte, dar nu aveti cum sa intelegeti. In sfarsit sunt libera… da, datorita acestui copil eu sunt libera. El imi va arata lumea.
    Simt… ceva nou… oboseala. Imi simt frunzele si petalele grele. Cad una cate una. Apa din vasul in care m-a pus copilul si-a pierdut gustul. Amortesc. Ma aplec… nu… nu mai simt nimic… nu… nu mai sunt… nu mai exist… nu mai traiesc.

adikady
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 43
    Data de inscriere : 08/08/2009

Re: In cautarea mea

Mesaj Scris de adikady la data de Dum Sept 13, 2009 4:42 pm

foarte frumoasa aceasta poveste...felicitari...frumoasa floare,frumoasa libertate..copilul..salvarea dar in acelasi timp,prevestitor al mortii,dar acesta este pretul libertatii:viata..

Acum este: Vin Iun 23, 2017 12:27 am