Fantasy-World

Lumea imaginatiei tale

Ultimele subiecte

» ID`uri
Vin Aug 20, 2010 4:30 pm Scris de LiOnX

» Sa ne cunoastem
Vin Aug 20, 2010 4:15 pm Scris de LiOnX

» Cine ai fost intr'o viata anterioara?
Lun Iul 05, 2010 10:42 pm Scris de dark angel

» Poti prezice viitorul?
Lun Iul 05, 2010 10:35 pm Scris de dark angel

» Cu ce baiat din Twilight te potrivesti?
Lun Iul 05, 2010 10:30 pm Scris de dark angel

» Poezii.
Vin Iun 25, 2010 1:08 am Scris de LiOnX

» Ce spune scrisul tau despre tine?
Vin Iun 25, 2010 12:29 am Scris de LiOnX

» Alb / Negru
Joi Iun 24, 2010 12:42 am Scris de LiOnX

» Ce melodie asculti acum?
Joi Iun 24, 2010 12:35 am Scris de LiOnX

Navigare

Top postatori

Bia (143)

adikady (43)

The Role Model (41)

Yuuki Kurosu (24)

zero kiryu (23)

zalmoxis (18)

Sandra (17)

Mm<3 D.Love (14)

Aikad (13)

Twilight.Drug (11)

Parteneri

forum gratuit

apus sau rasarit

Distribuiti

adikady
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 43
    Data de inscriere : 08/08/2009

apus sau rasarit

Mesaj Scris de adikady la data de Mier Aug 12, 2009 2:17 am

iata ca am ajuns in sfarsit acolo,pentru prima data am reusit sa assist la un moment magic,incantator.eram chiar acolo,la imbratisarea tarmului cu marea.priveam nemiscat dansul acelei mingi de foc pe care noi o numim soare.era un apus,dar in acelasi timp,in acele imprejurari putea fi si un rasarit..rasaritul sau nasterea acelor momente pierdute in nenumaratele noastre greseli…peisajul in care ma aflam era minunat…priveam acest rasarit ,aceasta renastere a acesdtui univers.nu a fost un vis,a fost cu siguranta ceva real,deoarece auzeam acea melodie a marii..valurile,desi nu erau prea mari imi trimitea privirea spre lumi necunoscute..dar totusi,parca ceva lipsea.nu era totul perfect..soarele se reflecta cu mandrie in limpezimea apei,iar eu ramasesem pe tarmul aproape inghetat,caci eu absorbisem toata caldura lui.deodata aud o chemare,o voce pe care o cunosteam foarte bine.in acele momente mi-am dat seama ca miracolul se infaptuise.m-am uitat in jur dar nu obsevasem nimic,desi stiam ca ea,zeita mea rebela,era acolo…dar,atunci cand am privit marea am observat-o.era acolo,la intalnirea razelor solare cu linistea marii..atunci nu am mai stat pe ganduri.am alergat pana la ea,pentru ca eram dependent de acele imbratisari minunate.cu cat ma apropriam mai mult de tine,reuseam sa-ti redescopar chipul tau de zeita.eram nerabdator sa explorez din nou trupul tau de femeie.imi era dor de parfumul tau,de zambetul tau…caci zambetul tau era acela care ma putea ajuta intotdeauna sa zbor.zambetul tau era un medicament,dar si un drog..dar te doream,te vream langa mine..nimic nu mai conta,deoarcee aparitiata ma facea din nou puternic.nu stiu cat a durat pana sa ajung langa tine,caci in acele momente am simtit cum timpul se oprise..te-am imbratisat imediat,caci eram nebun dupa tine..in ochii tai am putut observa in acele momente imaginea sacra a iubirii…iubirea este zambetul pe care l-am intalnit in acel rasarit pe fata ta,dar in acelasi timp este cu siguranta imaginea acelui rasarit in apele marii,dar si in inimile noastre nemuritoare.
    nu stiu ce s-a intamplat in aceea dimineata de soare.nici nu am observat cand oamenii au venit si ei acolo,deoarece eu te tineam in brate.eram foarte fericit,deoarece eram foarte fericit..tu erai foarte frumoasa,iar corpul tau imi trimitea caldura de care aveam nevoie..radiatia cuvintelor tale dansau pe taramul pasiunii.tu erai visul realitatii in care eu intrasem.totul in jur era minunat,caci viata mea redevenise minunata..atingerile tale,focul acelui ritual de initiere ma facea sa-mi recapat energia si puterea de a zbura..in acele clipe credeam ca reusisem sa-mi indeplinesc cel mai important vis al vietii mele..
    dar iata ca in acele momente,cand totul parea minunat tu ai disparut..nu stiu cum s-a intamplat,dar nu te-am mai vazut niciodata…soarele ramasese singur pe cerul acela plin de enigma,iar eu eram foarte nedumerit.atunci am simtit pentru prima data aceea otrava a singuratatii,a nefericirii…nu imi mai amintesc nimic din ce a urmat dupa aceea ultima imbratisare,deoarece cred ca am asistat la ultimul glas al universului..eu te pierduesm pentru totdeauina.marea se despartise de tarm,iar cerul,incetul cu incetul se ridica deasupra pamantului..
    in ultimele zile ma tot gandesc la tine,deoarece incerc sa gasesc raspunsul la o intrebare care ma chinuie foarte mult:oare ce m-a facut sa ma indragostesc de tine?imi aduc apoi aminte de prima noastra intalnire.da,iata ca imi amintesc foarte bine acest moment,deoarece a fost primul rasarit,primul contact cu iubirea…aceasta imbratisarea a iubirii practice mi-a dat aripi.eram pentru prima data in acel loc necunoscut,eu,acel nebun care cauta aventura,rebelul care nu credea in existenta iubirii..ma plimbam fara o tinta precisa,in speranta unui nou inceput,unei noi aventuri.nu imi amintesc insa nimic in ceea ce priveste vremea,relieful sau detalii asemanatoare.eram cred,un orb care cauta lumina,eram un surd care dorea sa gaseasca macar un sunet,insa in acele momente,cand totul parea pierdut,te-am gasit pe tine..primele tale raze de caldura mi-au redat vederea..glasul tau m-a facut sa reaud sunetele uitate in agenda trecutului…chipul tau,creat din dragostea aproape imposibila a unei zeite cu un pamantean..caci esti prea frumoasa,prea misterioasa.probabil ca esti un mit,dar aceasta realitate in care traiesc alaturi de tine,imi place la nebunie.
    atunci cand ti-am atins pentru prima data trupul,am simtit niste vibratii necunoscute:era inima,care,pentru prima data reusise sa traiasca cu adevarat.in acele clipe eterne de fericire,am gustat pentru prima data din cupa iubirii.nici nu stiu exact cand ne-am despartit,cand am interrupt acel ritual sacru al intalnirii noastre…parfumul tau,imaginea chipului tau m-au urmarit in zilele urmatoare.erai peste tot unde mergeam.initial nu doream sa ma indragostesc,deoarece credeam ca este un sentiment ciudat,care nu aduce fericirea pe care mi-o doream.dar,aventura si curiozitatea m-au atras in jocul tau si nu am reusit,intr-un final m-am indragostit de tine.virusul iubirii imi afectase inima-era deja prezent in trupul meu!
    daca as fi ramas langa tine,poate nu as fi regretat faptul ca sunt indragostit de tine.desi imi place sa fiu indragostit de tine,de frumusetea ta,nu mai pot.nu mai pot trai fara prezenta ta,nu mai pot trai in aceasta singuratate.te iubesc!
    tu,esti aerul pe care inima mea il respira,esti gandul care circula prin mine,esti acea vibratie necunoscuta existenta in sufletul meu.am nevoie de imbatisarile tale,de cuvintele tale si de lumina ochilor tai.am nevoie de tine!

Bia
    Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 143
    Data de inscriere : 03/07/2009
    Varsta : 24
    Localizare : Alba Iulia

Re: apus sau rasarit

Mesaj Scris de Bia la data de Mier Aug 12, 2009 4:45 am

adi ti-am pus cele doua posturi in unul singur
    in regulament scrie ca nu ai voie deublu post

in legatura cu ce ai scris, pot sa spun ca e foarte frumos si ai reusit sa trasmiti foarte bine sentimentele
    ai avut mici greseli de tastare, dar le-am corectat eu

Ultima editare efectuata de catre Bia in Mier Aug 12, 2009 4:44 pm, editata de 1 ori

adikady
    Young Member
    Young Member

Mesaj Scris de adikady la data de Mier Aug 12, 2009 4:05 pm

ma bucur ca ti-au placut si iti multumesc pentru ca mi-ai corectat greselile!totusi treaba cu dublu post:nu e prea buna pentru forum...membri trebuie sa posteze in generalk cat mai multe mesaje...

Bia
    Admin
    Admin

Mesaj Scris de Bia la data de Mier Aug 12, 2009 4:46 pm

asa e...trebuie sa posteze cat mai multe mesaje
    dar unii ar profita atunci si ar posta in prostie
    este acceptat dublu post dupa 72 de ore de la postul anterior Smile
    pentru modificarea mesajului este butonul EDIT Smile

adikady
    Young Member
    Young Member

Mesaj Scris de adikady la data de Mier Aug 12, 2009 5:04 pm

da,ai dreptate!dar in unele cazuri cand vrei sa postezi ceva bestial,de exemplu o compunere de cateva pagini ma indoiesc ca o poti ppune intr-un singur subiect...totusi,sa comentam proza|!

Bia
    Admin
    Admin

Mesaj Scris de Bia la data de Mier Aug 12, 2009 5:33 pm

pai daca proza e mai lunga o pui pe rand Smile
    in fine...cum ziceam
    imi place mult cum ai scris Smile

Bia
    Admin
    Admin

Mesaj Scris de Bia la data de Sam Sept 12, 2009 11:22 pm

Exclamation adi a trecut o luna de cand nu ai mai postat nimic aici

mai adaugi ceva la topic, sau il mut la arhiva?

adikady
    Young Member
    Young Member

Mesaj Scris de adikady la data de Dum Sept 13, 2009 1:56 am

se poate trimite la arhiva..asta e tot,,aici nu pot scrie partea 2 etrc..

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 10:38 am

Subiecte similare

-

Acum este: Lun Ian 23, 2017 10:38 am