Fantasy-World

Lumea imaginatiei tale

Ultimele subiecte

» ID`uri
Vin Aug 20, 2010 4:30 pm Scris de LiOnX

» Sa ne cunoastem
Vin Aug 20, 2010 4:15 pm Scris de LiOnX

» Cine ai fost intr'o viata anterioara?
Lun Iul 05, 2010 10:42 pm Scris de dark angel

» Poti prezice viitorul?
Lun Iul 05, 2010 10:35 pm Scris de dark angel

» Cu ce baiat din Twilight te potrivesti?
Lun Iul 05, 2010 10:30 pm Scris de dark angel

» Poezii.
Vin Iun 25, 2010 1:08 am Scris de LiOnX

» Ce spune scrisul tau despre tine?
Vin Iun 25, 2010 12:29 am Scris de LiOnX

» Alb / Negru
Joi Iun 24, 2010 12:42 am Scris de LiOnX

» Ce melodie asculti acum?
Joi Iun 24, 2010 12:35 am Scris de LiOnX

Navigare

Top postatori

Bia (143)

adikady (43)

The Role Model (41)

Yuuki Kurosu (24)

zero kiryu (23)

zalmoxis (18)

Sandra (17)

Mm<3 D.Love (14)

Aikad (13)

Twilight.Drug (11)

Parteneri

forum gratuit

Boboceii.

Distribuiti

Z e t.
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 03/07/2009

Boboceii.

Mesaj Scris de Z e t. la data de Sam Iul 04, 2009 1:34 am

Avem boboci printre noi?Daca da, unde ati intrat?Va place liceul?

Eu am intrat la Iorga.A fost a doua mea optiune.:[
    La inceput am fost extrem de dezamagita dar pe parcurs mi-a trecut.Acum ma simt destul de impacata cu gandul ca aici imi petrec urmatorii 4 ani din viata. ^_^

Bia
    Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 143
    Data de inscriere : 03/07/2009
    Varsta : 24
    Localizare : Alba Iulia

Re: Boboceii.

Mesaj Scris de Bia la data de Sam Iul 04, 2009 3:37 am

Eu am fost bobocel acum doi ani Wink)
    Am avut o medie totala de 9.38 si am intrat la Liceul Economic, profil intensiv engleza. A fost prima mea optiune, avand in vedere ca este cel mai bun liceu din judet (in afara de Liceul Militar, dar acolo sta altfel treaba)
    ma descurc destul de bine, desi regulile sunt stricte, uniforma si toate cele. Profii (unii) sunt destul de exigenti (mai ales diriga-profa de romana)...daca si la sport s-a dat 2 Neutral
    de anu` asta s-au impartit taberele : Tehnician in activitati economice si Tehnician in Turism...eu sunt la Turism...sper sa fie okay, din cate am auzit de la cei mari e destul de mijto Very Happy
    The Role Model
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 41
    Data de inscriere : 04/07/2009
    Varsta : 27

Mesaj Scris de The Role Model la data de Dum Iul 05, 2009 2:53 am

Se pune ca si "boboc" si primul an de facultate, nu? Pentru ca eu tocmai ce l-am terminat si pot sa spun cu mana pe inima ca a fost foarte, foarte frumos. Cel mai frumos an din viata mea. Si cel mai greu, cu cele mai multe complicatii, cei mai multi nervi, cei mai putini bani, cele mai putine nopti diferite, cele mai mari cantitati de tutun si alcool si nu mai zic, cafea, dar si cele mai multe si frumoase amintiri. Adevaratii prieteni din liceu cu cei cativa gasiti la facultate au format un grup de care sunt foarte mandru si cu care ador sa imi petrec timpul. Va urez din suflet sa ajungeti si voi in aceeasi situatie ca si mine.
    Twilight.Drug
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 11
    Data de inscriere : 06/07/2009
    Localizare : Acolo unde ma duce gandul, unde se termina pamantul si mai concret in Orasul fara suflete.

Mesaj Scris de Twilight.Drug la data de Lun Iul 06, 2009 4:24 am

Z e t. a scris:Avem boboci printre noi?Daca da, unde ati intrat?Va place liceul?

Eu am intrat la Iorga.A fost a doua mea optiune.:[
    La inceput am fost extrem de dezamagita dar pe parcurs mi-a trecut.Acum ma simt destul de impacata cu gandul ca aici imi petrec urmatorii 4 ani din viata. ^_^

Si eu sunt boboaca la anul, defapt din toamna. Si eu am intrat la adoua optiune. Cred ca, dupa ce am aflat ca n-am intrat la prima optiune la [Neagoe Basarab-filo], ci am intrat la [ Nicolae Balcescu-filo] am plans si am fost inerta[ psihic si emotinal] o zi, dupa care m-am resemnat. N-are rost a lupt cu soarta. Acolo a trebuit sa merg, acolo am mers. Faza naspa e ca primul liece Basarab e mai de fitze, dar nu se face scoala si se intra cu mediile cele mai mari[ am auzit ca sau si cumparat locurile... tata a vrut sa-mi cumpere, dar am refuzat" intru unde am loc, pe meritul meu"], iar la aldoilea nu se duc decat cei "mai cu capu' pe umeri" adica acestia pun prima optiune Balcescu. Ironic, la aldoilea se manaca scoala pe paine, fara fitze si cica mai "pentru prosti". Anyway... acum am intrat acolo si asta e... daca stau sa ma gandesc, n-as fi suportat toate fitele milionarilor din oras, care arunca bani in stanga si-n dreapta.

Ma'ta
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 10
    Data de inscriere : 06/08/2009

Mesaj Scris de Ma'ta la data de Joi Aug 06, 2009 12:23 am

Eu la cat de capoasa sunt nu am dat bilingvul la Limba Franceza si am ratat sansa de a fi la colegiul national "mircea cel batran" si totodata cel mai bun liceu din judet Very Happy care sunt si fite :-j

dar este bine si la George Emil Palade unde sunt. este teoretic la profilul real la stiinte ale naturii Bio=chimie :X

ma bucur ca am intrat aici si nu am ajuns pe la rosetti sau leonida sau parvan :-j
    Mm<3 D.Love
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 14
    Data de inscriere : 16/10/2009

Mesaj Scris de Mm<3 D.Love la data de Sam Oct 17, 2009 9:08 pm

Sunt *boboaca*.

Sunt la liceul de arte plastice.
    Am avut media 8.36 . Nu sunt un mare geniu si nici nu as vrea sa fiu. Oricum am dat examen sa intru la arte pentru ca este lic. vocational. Deci notele tezelor nu au fost luate in calcul mai deloc. xD Media de la examene a fost 75% din media totala. Deci am dat tezele sa ma laud ca le-am dat. Smile)

Imi place unde sunt. Neutral
    Daca nu as fi fost aici probabil ca as fi optat pentru un liceul mai mediu nu cel mai ravni din tot orasul (care este C.D Loga xD) pentru ca de obicei acolo sunt toti infumuratii posibil si n-am nevoie de asa ceva. Neutral

Desi se spune ca "la Arte sunt numai drogati si nu se face scoala deloc". Nu-i adevarat. Mdah vorbeste ciob de oala sparta. Smile) De drogat... sa fiu sincera da, se drogeaza unii (dahhh we are in the 21st century) si toata lumea o face. Smile) Si se fumeaza destul de mult, dar peste tot se fumeaza... diferenta e ca la noi e pe fata la alte licee prin bai. Wink) Si nu se face scoala... se face mai multa scoala ca la un lic. normal. :-j
    I mean the teachers learn us just the esential. xD Scoala se face deci. Smile)

Si mor cand mai spun uni "Merg la arte ca toata lumea stie sa tina un creion in mana." Prosti calificati aia care spun asta. Neutral
    .Sugar Pain
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 31/10/2009
    Varsta : 23
    Localizare : prima bordura, la dreapta, on the Violent Hill

Mesaj Scris de .Sugar Pain la data de Sam Oct 31, 2009 10:33 pm

dap, sunt boboaca
    am dat examen de bilingv engleza si am intrat la unul din cele mai bune licee din judet, la Col. Nat. "Calistra Hogas"...examenul a fost mai mult de initiere, no big stuff ca de intrat, tot cu media am intrat:))) adica 9.32

si eu am vrut tot la arte sa merg, dar m-am razgandit si fac ore in particular:)

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Mar Mai 30, 2017 9:22 am