Fantasy-World

Lumea imaginatiei tale

Ultimele subiecte

» ID`uri
Vin Aug 20, 2010 4:30 pm Scris de LiOnX

» Sa ne cunoastem
Vin Aug 20, 2010 4:15 pm Scris de LiOnX

» Cine ai fost intr'o viata anterioara?
Lun Iul 05, 2010 10:42 pm Scris de dark angel

» Poti prezice viitorul?
Lun Iul 05, 2010 10:35 pm Scris de dark angel

» Cu ce baiat din Twilight te potrivesti?
Lun Iul 05, 2010 10:30 pm Scris de dark angel

» Poezii.
Vin Iun 25, 2010 1:08 am Scris de LiOnX

» Ce spune scrisul tau despre tine?
Vin Iun 25, 2010 12:29 am Scris de LiOnX

» Alb / Negru
Joi Iun 24, 2010 12:42 am Scris de LiOnX

» Ce melodie asculti acum?
Joi Iun 24, 2010 12:35 am Scris de LiOnX

Navigare

Top postatori

Bia (143)

adikady (43)

The Role Model (41)

Yuuki Kurosu (24)

zero kiryu (23)

zalmoxis (18)

Sandra (17)

Mm<3 D.Love (14)

Aikad (13)

Twilight.Drug (11)

Parteneri

forum gratuit

buna dimineata soare-[suflet inghetat in oceanul disperarii]

Distribuiţi

adikady
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 43
    Data de inscriere : 08/08/2009

buna dimineata soare-[suflet inghetat in oceanul disperarii]

Mesaj Scris de adikady la data de Mier Dec 23, 2009 4:38 am

{bună dimineaţa soare..priveam acel glob apocaliptic.stăteam nemişcat. aşteptam şi nu primeam nici un răspuns,cu excepţia acelor raze fierbinţi pogorâte pe pământ..care treceau prin mine..deschideau aceleaşi răni,care imi produceau de fiecare dată numai suferinţă!}
    !@!
    priveam zadarnic acel glob intepenit,ratacit printre norii cenusii ai vietii mele..nu primeam nici un raspuns..totul parea imposibil..ramasesem singur pe o stanca nesigura,care se putea prabusi in orice moment in oceanul amar al durerii..dar nu ma puteam misca..ochii mei statea nemiscati..priveam doar soarele..el,era singurul de care imi aminteam..in rest,nimic nu mai exista pentru mine..uitasem totul..ma simteam ciudat...parca ceva imi producea suferinta..un gand inocent,pe care ma temeam sa-l descopar..imi era frica..imi era teama de trecut..soarele devenise clepsidra vietii mele,din care,cu siguranta,in acele momente se scurgeau ultimele clipe de existenta..din ele izvorau ultimele raze fierbinti care urmau sa ma imbratiseze pentru ultima data..urma apoi acel vis etern,acea cautare fara de sfarsit..urma sa adorm si sa nu mai ma trezesc niciodata..dar totusi,nu imi doream sa parasesc aceasta lume fara sa mai sarut macar o data ceea ce-mi era cel mai drag..iar,de-ar fi fost sa nu mi se indeplineasca aceasta dorinta,cu siguranta ca as fi renascut..
    deodata,soarele inimii mele,icoana sufletului meu,s-a apropriat..am simtit din nou caldura care vindeca intotdeauna orice rana..zambetul de care aveam atata nevoie rasarise..si stralucea puternic pe bolta destinului meu..in acele momente,cand visul devenise realitate,am renascut..chiar daca frumusetea emanata din trupul acelei zeitati ma orbea,m-am simtit foarte fericit..in fata mea,statea statuia vie,steaua cea mai fierbinte a calatoriei mele pe acest pamant..poate mai ramasesera doar cateva fire de nisip..cateva secunda..dar nu ma deranjau acele lacrimi ale desertului,nu imi pasa ca timpul se scurgea cu o viteza ametitoare..atata timp cat soarele se preschimbase printr-un proces divin al metamorfozei intr-un trup omenesc..era transformat in chipul acelei femei de care eram indragostit..era un zeu incarnat,a nu stiu cata oare,in corpul unui om..un om aparent simplu,obisnuit..dar care isi arata adevaratul chip numai in fata mea..da,stiu si posibilitatea ca eu sa ma fi inselat..sa fi avut o iluzie..dar nu,era cat se poate de real..totul era asa cum imi doream..
    un dor nesfarsit imi cuprinsese trupul..ochii devenisera niste faclii nemuritoare..o forta la care nu puteam opune rezistenta,pusese stapanire pe mine..si atunci te-am imbratisat...impotriva oricarei dorinta rationale am sautat acele buze sfinte..era ultimul lucru pe care il faceam pe acest pamant..probabil ultima amintire..dar era tot ce imi doream..era un moment de implinire...visul cel mai important se indeplinise..chiar daca ma desparteam foarte greu de tine,nu puteam plange..nu puteam pata cu lacrimi acele momente marete in care trupurile noastre,sufletele noastre,si intreaga lume s-au unit.soarele si luna..muntii si campiile...eu si cu tine..nu era o unire eterna,ci doar pentru o clipa..o clipa care deschidea poarta spre iubire..o taina sacra,un ritual dumnezeiesc.
    acest sarut firbinte se transformase intr-un fior care imi cuprindea intreg trupul.era o forta malefica care,pentru prima data,proiducea suferinta..deschideau cele mai adanci rani..si nu am mai rezistat.in acele momente,ne-am despartit pentru totdeauna..o lacrima se inalta deasupra noastra,o stea cobora in adancul cerului..iar eu ma aflam la granita dintre viata si moarte...
    acest vis nu se prabusea..nu,nu pot spune asta,deoarece acest vis era un vis indeplinit..calatoria aceasta se incheia aici..in fata acestui astru,in fata ochilor tai..absorisem caldura iubirii...si ma simteam minunat..o,cat de mult mi-as fi dorit ca aceasta sarutare sa fractureze timpul..sa-l inghete pentru totdeauna,pentru ca eu sa raman mereu langa tine..dar acest lucru nu s-a intamplat..
    ingerii ma considerau un tradator,deoarece dragostea mea pentru tine m-a facut sa nu ma inchin in fata aripilor lor.te veneram pe tine..
    etrn vis al iubirii..
    ce te hranseti mereu cu sufletul meu..
    vindeca-mi aceste rani adanci..
    pe care le port in adancul inimii mele..
    purifica acest sange ce curge ametitor
    si da-mi macar o clipa,un zambet din iubire..
    tu inger drag,rapus de steaua vietii mele..
    te-ai prabusit arzand in gandurile mele..
    si-ai izbucnit in lacrimi la prima intalnire..
    caci trupul tau e prea firav ca sa iubeasca
    aceasta stanca ce zace pe pamant..
    nu ai uitat de unde ai venit...
    si-ti pare acuma rau ca nu te poti intoarce..
    o,chip stelar ce-mi lumineaza drumul..
    m-ai cucerit cu-o simpla sarutare..
    o,pasare maiastra..
    ce-ti iei acuma zborul -
    m-ai stai macar o clipa..
    trimite doar un nfulger in inima-mi straina..
    si nu uita...un singur lucru..
    iubirea nu va disparea..
    vei fi slavita asa cum se cuvine..

Acum este: Mar Noi 21, 2017 9:38 pm