Fantasy-World

Lumea imaginatiei tale

Ultimele subiecte

» ID`uri
Vin Aug 20, 2010 4:30 pm Scris de LiOnX

» Sa ne cunoastem
Vin Aug 20, 2010 4:15 pm Scris de LiOnX

» Cine ai fost intr'o viata anterioara?
Lun Iul 05, 2010 10:42 pm Scris de dark angel

» Poti prezice viitorul?
Lun Iul 05, 2010 10:35 pm Scris de dark angel

» Cu ce baiat din Twilight te potrivesti?
Lun Iul 05, 2010 10:30 pm Scris de dark angel

» Poezii.
Vin Iun 25, 2010 1:08 am Scris de LiOnX

» Ce spune scrisul tau despre tine?
Vin Iun 25, 2010 12:29 am Scris de LiOnX

» Alb / Negru
Joi Iun 24, 2010 12:42 am Scris de LiOnX

» Ce melodie asculti acum?
Joi Iun 24, 2010 12:35 am Scris de LiOnX

Navigare

Top postatori

Bia (143)

adikady (43)

The Role Model (41)

Yuuki Kurosu (24)

zero kiryu (23)

zalmoxis (18)

Sandra (17)

Mm<3 D.Love (14)

Aikad (13)

Twilight.Drug (11)

Parteneri

forum gratuit

poveste ireala

Distribuiţi

adikady
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 43
    Data de inscriere : 08/08/2009

poveste ireala

Mesaj Scris de adikady la data de Vin Oct 16, 2009 11:09 pm

eram acolo,pe aleea pe care nu credeam niciodata ca o voi tine atat de bine minte.nu eram singur.eram langa o fata,colega de clasa.eram prieteni buni,iar numele ei era Maria.dar,in acele momente,ma grabeam.trebuia sa ma intalnesc cu iubita mea,Adriana..imi era dor de ea,deoarece ea reprezenta singura persoana care-mi era intotdeauna alaturi atunci cand imi era greu..dar,parca in acele momente,nu mai reuseam sa ma intalnesc cu ea..practic,credeam ca timpul adormise pe undeva prin spatii inca nestrabatute..deodata,imi indrept privirea spre Maria..doream sa o intreb cat este ceasul..13:43..asadar,mai aveam mai putin de cinci minute de mers,eram foarte aproape-inca eram in grafic..dar,atunci cand ii privesc opchii Marieri,cand strabat pentru o fractiune de secunda imaginile nemuritoare…cand aud glasul ei,atat de vindecator,imi dau seama ca o iubesc..ma aproprii mai mult de tine..of,un trebuia sa fac acest lucru…parfumul tau ma ameteste,caldera ta este angelica..nu mai stau pe ganduri,te sarut..ce moment minunat,ce pacat ca un a durat prea mult..
    dar ce am facut?mi-am tradat iubita,situ,am gresit..iar tu, te-ai suparat pe mine..mi-ai dat o palma si ai plecat..ai fugit si un te-am mai vazut.oare cat este ceasul?ce trebuie sa fac?nu mai merit sa traiesc!nu mai merit sa iubesc…pentru ca iubirea meaa raneste,ucide suflete nevinovate,..Maria si Adriana-doua fete frumoase,de care m-am indragostit..doua destine ranita de aparitia mea….trebuia sa-mi cer iertare,sa incerc sa vindec cicatricele pe care le provocasem aceptor persoane..eram un trandafir,un trandafir cu spini invizibil..recunosc,imi era foarte usor sa cuceresc fete,era floare la ureche..dar pe Adriana,chiar o iubeam,poate mai mult decat pe Maria..
    iata ca am ajuns,dar Maria nu mai vine..intreb un trecator cat este ceasul si-mi dau seama ca este 14:20../am cam intarziat..se pare ca astaza un sunt tocmai intr.-o stare prielnica…imi doresc s amor,poate este singura solutie..am gresit,si-mi pare foarte rau..scot telefonul din buzunar si incerc sa formez numarul Mariei-trebuie sa o sun si sa-i spun tot ceea ce s-a intamplat..niciodata un am mintió-o,intotdeauna am fost sincer cu ea..sunt neindemanatic,de abia la a treia incercare reusesc sa formez numarul corect,desi il situ foarte bine..nu raspuzi,si acest lucru ma pune pe ganduri…gata,un se mai poate asa…ma voi sinucide..voi imbratisa moartea,permitandu-i sa-mi inunde sufletul cu veninul ei .
    3..2.1…incep sa alerg..ma voi duce spre podul unde te-am imbratisat pentru prima data..ma gandesc la tine,poate pentru ultima data..doresc sa te mai iubesc,dar un se mai poate..inima mea apartine in aceste momente Adrianei..desi ea nu ma iubeste,sunt indragostit de ea…
    dar,iata,pe drum te intalnesc..nu situ ce sa-ti spun.imi doresc sa-ti spun adevarul,tot ceea ce sa intamplat.si,fara sa-mi dau seama,am facut inca un lucru de care imi est si astaza rusine:am mintió…i-am spus ca o iubeam,ca-mi era dor de ea..dar in acele momente,Maria mi-a spus ca stie tot:
    -un-ti fa griji,situ ceea ce s-a intamplat.ai procedat foarte bine..destinul tau un este alaturi de mine,am stiut acest lucru din prima clipa cand ne-am cunoscut.am simtit ca un ma iubesti cu adevarat,am stiut cae u un voi fi niciodata adevarata ta iubire..
    -Maria,te rog,am greist,este numai vina mea,..
    -tu nu ai gresit,si un este vina nimanui..tu ai fost si vei ramane iubirea mea eterna,indiferent ce se va intampla.acum,insa,tu ti-ai descoperit adevarata iubire.ea este,Adriana,singura persoana pe care o iubesti cu adevarat..stiu ca un vei renunta niciodata,ca vei incerca sa o cuceresti.pentru ca asa este iubirea..si eu am procedat la fel.
    -imi pare rau,te rog s ama ierti..sa imi mai dai o sasa..voi incerca sa vindec ranile pe care ti le-am produs..
    -of,un fi naiv…chiar un vezi ce se intampla.?nu-ti dai seama ca iubirea a pus stapanire pe tine..nu-ti fie teama,iubirea un raneste…iubirea vindica..
    -poate ca ai dreptate,imi dau seama cae a,Adriana este iubirea vietii mele..dar ce este de facut?imi doresc sa mor,nu merit sa iubesc!
    -meriti,deoarece esti facut pentru a iubi,..nu mai spune prostii…gandeste-te..nu uita,te iubesc,un sunt separata deloc pe tine,dar acum. trebuie sa-ti asculti inima..iar tocmai in aceste momente ea graieste un singur nume:Adriana..

Acum este: Vin Iun 23, 2017 12:23 am