Fantasy-World

Lumea imaginatiei tale

Ultimele subiecte

» ID`uri
Vin Aug 20, 2010 4:30 pm Scris de LiOnX

» Sa ne cunoastem
Vin Aug 20, 2010 4:15 pm Scris de LiOnX

» Cine ai fost intr'o viata anterioara?
Lun Iul 05, 2010 10:42 pm Scris de dark angel

» Poti prezice viitorul?
Lun Iul 05, 2010 10:35 pm Scris de dark angel

» Cu ce baiat din Twilight te potrivesti?
Lun Iul 05, 2010 10:30 pm Scris de dark angel

» Poezii.
Vin Iun 25, 2010 1:08 am Scris de LiOnX

» Ce spune scrisul tau despre tine?
Vin Iun 25, 2010 12:29 am Scris de LiOnX

» Alb / Negru
Joi Iun 24, 2010 12:42 am Scris de LiOnX

» Ce melodie asculti acum?
Joi Iun 24, 2010 12:35 am Scris de LiOnX

Navigare

Top postatori

Bia (143)

adikady (43)

The Role Model (41)

Yuuki Kurosu (24)

zero kiryu (23)

zalmoxis (18)

Sandra (17)

Mm<3 D.Love (14)

Aikad (13)

Twilight.Drug (11)

Parteneri

forum gratuit

draga mea

Distribuiţi

adikady
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 43
    Data de inscriere : 08/08/2009

draga mea

Mesaj Scris de adikady la data de Mar Oct 13, 2009 1:40 pm

draga mea zeita rebela...
    imi dau seama imediat ca viata mea este umbra unei zeite..viata mea este facuta din momentele petrecute langa tine..viata mea este o scrisoare de dragoste,pe care zeii,sau ingerii,au trimis-o pe acest pamant...viata mea a fost sageata care a strabatut norii doar pentru a ajunge pe pamant,in inima unei persoane speciale..am incercat sa transmit veninul iubirii,dar primul care s-a infectat am fost eu..stiu,natura e uimitoare,dar nu pot vorbi acum despre ea..vreau sa vorbesc despre iubire,despre persoana care mi-a fost iubita,fiica,sotie si mama...vreau sa descriu frumusetea si sensiblitatea nemarginita a acestei zeitati..
    iubirea este arta care se manifesta dupa multe experimente.atunci cand te-am intalnit,am fost impresionat de frumusetea ochilor tai,deoarece erau mult mai stralucitori decat oricare stea,erau mult mai limpezi decat orice apa statatoare..atunci cand minunea s-a produs si am reusit sa ma apropri de tine,inima mea a inceput sa vibreze mult mai puternic..atunci cand am reusit sa te imbratisez,parfumul trupului tau m-a ucis-deoarece era incantator,splendit..atunci cand am reusit sa-ti spun ca te iubesc,am constatat ca aceste cuvinte,desi erau foarte putine,erau mult mai puternice decat orice alt cuvant...sau fraza,sau roman...cand am reusit sa explorez frumusetea ta eterna,am reusit in sfarsit sa aflu ce este dragostea... chipul tau este mereu prezent in sufletul meu,deoarece nu pot uita toate momentele de iubire petrecute langa tine.
    viata este iubire,iar iubirea este viata!viata mea a fost formata numai din iubire:din mireasma atingerilor,stralucirea zambetelor,sensibilitatea cuvintelor....viata mea este rodul clipelor fericite petrecute in prezenta ta-zeitate venita din taramul iubirii eterne...am iubit pentru a ma simti fericit dar si trist,puternic dar si slab-pentru ca atunci cand iubesti iti dai seama ca esti fericit cand explorez zonele misterioase ale iubirii,dar esti foarte trist cand iti dai seama ca ai gresit,ca ai fost in stare de cea mai oribila crima posibila:ai facut-o pe fiinta iubita sa planga,deoarece nu ai fost in stare sa-i trimiti macar un zambet,macar o sarutare...te-ai simtit puternic fata de persoanele care se uitau invidiosi la fericirea ta,la frumusetea inimii tale...dar ai descoperit ca esti poate cea mai slaba fiinta din acest univers atunci cand cautai motive de ura sau suparare..atunci cand te simteai singur,si aveai nevoie de aer,de atingerile delicate ale fiintei dragi inimii tale,constatai ca esti doar un biet suflet ratacit..dar numai atunci,cand te simteai singur,otravit de sentimentele fricii si a supararii,tocmai atunci isi facea aparitia dragostea,care te ridica imediat si te facea sa zambesti,sa fi fericit...cand ajungeai sa te temi de moarte,de incetarea calatorie spre cunoastere,care de fapt era spre necunoastere-deoarece viata ne aduce intotdeauna numai mistere-numai atunci iti dadeai seama ca exista in viata ta un scop nobil pentru care meriti sa traiesti,sa lupti si sa fi fericit..acest scop este idealul tau adanc format din iubire,credinta si adevar....viata este o floare,care creste in gradinile universului,,cautand intotdeauna razele fierbinti ale iubirii..floarea calatoriei mele a fost un trandafir...petalele acestei flori sunt patate cu sangele singuratatii..spini mei au imbatranit in fata zambetelor tale ametitoare...iubire...acesta este singurul,unicul cuvant care-mi defineste complet viata-dar e de fapt mai mult decat un cuvant:este energie,forta,este o minune a creatiei...
    dar,pentru ca toate acestea sa devina realitate,am nevoie de tine..am nevoie urgenta de imbtratisarea ta,de sarytarea ta..te asptept!deoarece stiu ca vei veni...
    diana!pentru prima data parca sunt diferit,deoarece aceasta asteptarea ma face sa fiu dependent de raspunsul tau..diana,vrei sa fi iubita mea?diana,vrei ca eu sa-ti slujesc inima?te rog sa-mi raspunzi la aceasta intrebare,deoarece stii ca pentru tine scriu.
    de fapt,cred ca scriu pentru mine,deoarece scrisul a inceput sa reprezinte o modalitate de degajare a sentimentelor..insa,toate aceste sentimente izvorasc din iubirea mea pentru tine...

ps:sper sa-ti placa aceste randuri,astept nerabator raspunsul tau...sper sa il primesc cat mai curand...
    cris_angel
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 9
    Data de inscriere : 01/10/2009
    Varsta : 29
    Localizare : Bucuresti

Re: draga mea

Mesaj Scris de cris_angel la data de Mier Oct 14, 2009 12:27 am

Cat de frumos scrii ,daca esti in cautarea marii iubiri sper sa o gasesti din tot sufletul (si la fel sper si eu ...inca mai sper ) ,iti multumesc ca imi urmaresti povestea si esti cu adevarat o persoana minunata

Acum este: Vin Iun 23, 2017 12:22 am