Fantasy-World

Lumea imaginatiei tale

Ultimele subiecte

» ID`uri
Vin Aug 20, 2010 4:30 pm Scris de LiOnX

» Sa ne cunoastem
Vin Aug 20, 2010 4:15 pm Scris de LiOnX

» Cine ai fost intr'o viata anterioara?
Lun Iul 05, 2010 10:42 pm Scris de dark angel

» Poti prezice viitorul?
Lun Iul 05, 2010 10:35 pm Scris de dark angel

» Cu ce baiat din Twilight te potrivesti?
Lun Iul 05, 2010 10:30 pm Scris de dark angel

» Poezii.
Vin Iun 25, 2010 1:08 am Scris de LiOnX

» Ce spune scrisul tau despre tine?
Vin Iun 25, 2010 12:29 am Scris de LiOnX

» Alb / Negru
Joi Iun 24, 2010 12:42 am Scris de LiOnX

» Ce melodie asculti acum?
Joi Iun 24, 2010 12:35 am Scris de LiOnX

Navigare

Top postatori

Bia (143)

adikady (43)

The Role Model (41)

Yuuki Kurosu (24)

zero kiryu (23)

zalmoxis (18)

Sandra (17)

Mm<3 D.Love (14)

Aikad (13)

Twilight.Drug (11)

Parteneri

forum gratuit

Jurnalul unui inger capitolul 2

Distribuiţi
    cris_angel
    Young Member
    Young Member

Numarul mesajelor : 9
    Data de inscriere : 01/10/2009
    Varsta : 29
    Localizare : Bucuresti

Jurnalul unui inger capitolul 2

Mesaj Scris de cris_angel la data de Vin Oct 09, 2009 1:30 am

Capitolul 2

Imi amintesc ca mi-am simtit trupul firav intins si acoperit .Apoi am deschis ochii si am inspitat adanc razele gentile ale soarelui isi pusesera deja stapanire pe mica casuta ,deci noaptea a trecut am spus eu in mintea mea ,se parea ca adormisem in bratele lui Victor pentru ca nu imi aminteam cum ajunsesem in pat.
    El era la cativa centimetrii de mine pe un fotoliu ponosit cu capul rezemat si gura pe jumatate deschisa.Era minunat pentru mine ca era asa,acum il puteam studia mai bine fara sa fiu nevoita sa ma adancesc in minuntatia de ochii negrii pe care ii purta si sa nu am fluturi prin stomac.Era deosebit de frumos ,si ma intrebam de unde atata frumusete pentru mine .Parul ii era ca spinii ,negru ca abanosul iar nasul si gura erau frumos imbinate totul intr-o fata de zeu.
    Mi-am facut curaj si i-am atins buzele trandafirii.
    M-a prins de mana .Am crezut ca o sa inghet de teama .Imi lua mana si o saruta si am simtit ceva atat de puternic in piept.Motorul meu maraia din nou dar acum mult mai tare.
    Oare aveam sa mor de atata emotie si teama in acelasi timp?
    -Buna dimineata Maria ,spuse calm privindu-ma ,explorandu-mi fata.
    -Buna dimineata, am spus timid m-am uitat in alta parte .El imi intoarse fata spre el .
    -Cum ai dormit?
    -Bine, am raspuns si imi simteam obrajii dogorind.Am continuat spunandu-i ca nu trebuia sa doarma in fotoliu era un pat destul de mare si aveam incredere in el ca nu se v-a atinge de mine.
    -De unde ai atata incredere in mine ,spuse usor razand.
    Sunt inger ,simt unele lucruri, imi statea pe limba sa-i spun dar iarasi nu puteam sa-l las sa afle de unde veneam de locul in care se afla toata copilaria si viata mea de pana acum ,Regatul Cerului.
    -Te simt ,am spus ,stiu ca ai un suflet bun.A ramas mut de uimire si s-a ridicat in picioare apoi a deschis usa si a iesit pe ea.
    Nu intelegeam nimic ce l-a deranjat atat de tare de fuge de mine,ce am spus asa de rau ?
    M-am dat si eu jos din pat si am decis sa-l urmez .Am iesit in briza minunata a marii si l-am cautat cu privirea.
    Unde putea fi ,oare a fugit de mine ,am gresit ,am spus cu voce tare in sinea mea ,niciodata nu am simtit asa ceva si am dat-o in bara mi-am replicat mie si constiintei mele saritoare.M-am asezat pe plaja incrucisandu-mi picioarele si am observat picaturi grele in ochii mei apoi pe obraz,acum puteam plange,oamenii plangeau atunci cand sufereau ,deci eu sufeream ,da ,sufeream pentru prima oara in viata mea.Am lasat capul pe genunchi si am vorbit cu Bunul meu Stapan ,Tatal Ceresc,implorandu-l sa ma ajute.
    Am simtit o o apasare pe spatele meu si m-am intors.Era el ,era Victor avea si el lacrimi in ochii maslinii si m-a luat ca forta vantului in brate.Plangea ca un copil .
    -E totul bine ,am spus maingaindu-i parul .
    Dupa ce s-a mai linistit mi-a dat drumul si m-a saruta din nou pe frunte ,apoi m-a imbratisat din nou.
    -Maria...a soptit.
    -Ce este am spus ,ce te-a suparat atat de tare .Mi-a dat drumul din stransoare si mi-a studiat fata .
    -Trebuie sa-ti spun despre mine Maria ,trebuie sa vorbim ,trebuie sa stii trecutul meu .
    Am oftat ,el imi putea spune ce il framanta ,in schimb eu nu puteam eu eram incuiata cu cheia pe dinauntrul meu .
    -Te ascult,am spus ,poti sa-mi spui tot,absolut tot ce te framnata.
    -Vino ,mi-a spus luandu-ma de mana .

M-a dus pe stancile din apropiere si a inceput sa imi povesteasca despre el,despre viata lui,cat de mult suferise,cum a crescut singur.Imi siroiau lacrimi din ochi iar el din cand in cand mi le stergea,si eu faceam la fel cu ale lui.
    -Faptul ca esti langa mine,mi-ai spus ca simti cum sunt ,a fost devastator pentru mine,nimeni niciodata,absolut nimeni nu m-a laudat,nu mi-a spus un cuvant de consolare cand mi-a fost rau sau sufeream,continua el ,aveam palmele unite acum,tu ai adus soarele in ziata mea ,cu tine am invatat in doar putin timp ce inseamna teama si iubirea in acelasi timp.
    -Acum e totul bine ,am spus imbratisandu-l asteptarea ta a luat sfarsit ,sunt aici ,si voi fii langa tine cand vei avea nevoie de mine.
    -Te rog jura-mi ca vei fii mereu langa mine ,jura-mi Maria te rog...
    Am inchis pleoapele si m-am rugat pentru iertare .Apoi am spus ca voi ramane alaturi de el indiferent ce s-ar intampla,sau ce ar putea sa mi se intample mie, pentru ca nu sunt om in toata puterea cuvantului.

Bia
    Admin
    Admin

Numarul mesajelor : 143
    Data de inscriere : 03/07/2009
    Varsta : 25
    Localizare : Alba Iulia

Re: Jurnalul unui inger capitolul 2

Mesaj Scris de Bia la data de Sam Oct 10, 2009 3:08 am

cris_angel...cred ca nu mai era nevoie sa deschizi un subiect pentru a posta capitolul 2
    te rog sa il postezi la subiectul deschis initial, iar acesta va merge la arhiva in urmatoarele zile

Acum este: Sam Iul 22, 2017 6:52 pm